خرید-دماسنج

خرید 98 دماسنج برای اندازه گیری دما حرفه ای و دقیق با بهترین قیمت در بازار

ایمن نگه داشتن مواد غذایی مهم است و یکی از راه های انجام آن استفاده از دماسنج برای بررسی دمای غذا است. اما همه دماسنج ها برابر نیستند! در این راهنمای خرید، به شما خواهیم گفت که کدام نوع دماسنج برای کارهای مختلف بهترین هستند و از کدام یک اجتناب کنید.

دماسنج چیست و چه کاربردی دارد؟

دماسنج وسیله ای است که برای اندازه گیری دما استفاده می شود. از یک ساقه، یک نوار جیوه یا پلاتین و یک لامپ تشکیل شده است. ساقه داخل غذا یا مایع مورد اندازه گیری قرار می گیرد و لامپ گرم می شود. گرمای لامپ باعث می شود که نوار جیوه یا پلاتین به سمت بالا و پایین حرکت کند. این حرکت همان چیزی است که برای تعیین دمای جسم استفاده می شود.

انواع دماسنج

دماسنج ها انواع مختلفی دارند که هر کدام مزایا و معایب خاص خود را دارند. این مقاله به شما کمک می کند تا بهترین نوع را برای نیازهای خود انتخاب کنید.

دماسنج مادون قرمز

دماسنج های مادون قرمز رایج ترین نوع دماسنج هستند. آنها از یک کاوشگر حساس به حرارت برای اندازه گیری دما استفاده می کنند. آنها کوچک و آسان برای استفاده هستند و بهترین انتخاب برای اندازه گیری دما در نزدیکی پوست یا در محیط های سرد هستند.

با این حال، دماسنج های مادون قرمز دو اشکال دارند: آنها می توانند در محیط های بسیار سرد نادرست باشند و نمی توان از آنها برای اندازه گیری دمای بالای 400 درجه فارنهایت (200 درجه سانتیگراد) استفاده کرد.

دماسنج های الکترونیکی

دماسنج های الکترونیکی از حسگرهای الکترونیکی برای اندازه گیری دما استفاده می کنند. آنها دقیق و قابل اعتماد هستند، اما گران تر از دماسنج های مادون قرمز هستند و می توانند حجیم باشند.

دماسنج هیبریدی

دماسنج های هیبریدی ویژگی های دماسنج های مادون قرمز و الکترونیکی را با هم ترکیب می کنند. آنها دارای یک کاوشگر حساس به گرما هستند که مانند یک سنسور مادون قرمز کار می کند، اما آنها همچنین دارای یک سنسور الکترونیکی هستند که به آنها اجازه می دهد تا دمای بالای 400 درجه فارنهایت (200 درجه سانتیگراد) را با دقت اندازه گیری کنند.

نحوه استفاده از دماسنج

هنگامی که شما نیاز به اندازه گیری دمای چیزی دارید، احتمالاً به یک دماسنج نیاز خواهید داشت. انواع مختلفی از دماسنج ها وجود دارد، بنابراین تشخیص اینکه کدام یک را بخرید دشوار است.

در این راهنما نحوه استفاده از دماسنج دیجیتال را به شما آموزش می دهیم. این رایج ترین نوع دماسنج است و استفاده از آن بسیار آسان است.

ابتدا دمای جسمی را که اندازه می گیرید اندازه گیری کنید. به عنوان مثال، اگر دمای یک قابلمه سوپ خوری روی اجاق گاز را می گیرید، دمای درب قابلمه سوپ خوری را نیز اندازه بگیرید. این به شما یک خواندن دقیق می دهد.

اکنون، مقیاس اندازه گیری دماسنج را پیدا کنید. این مقیاس به شما می گوید که یک چیزی چقدر گرم یا سرد است. اعداد روی ترازو را با دقت بخوانید.

در مرحله بعد، منطقه دمایی خود را در نقشه دماسنج پیدا کنید. این به شما کمک می کند تا بفهمید در چه دماهایی برای پختن غذا یا نوشیدنی ایمن است. منطقه 1 بین 98 تا 100 درجه فارنهایت (37-38 درجه سانتیگراد)، منطقه 2 بین 100 تا 102 درجه فارنهایت (37-39 درجه سانتیگراد)، منطقه 3 بین 102 تا 104 درجه فارنهایت (39-40 درجه سانتیگراد) است. ، و منطقه 4 بالای 104 درجه فارنهایت است

اگر دماسنج شما درجه حرارت نادرست را نشان دهد چه باید کرد؟

اگر دماسنج دارید که دمای نادرست را نشان می دهد، چندین کار وجود دارد که می توانید برای اصلاح وضعیت انجام دهید.

ابتدا مطمئن شوید که دماسنج شما دقیق است. اگر اینطور نیست، سعی کنید آن را با یک مورد جدید جایگزین کنید.

دوم، اگر دماسنج شما قدیمی یا فرسوده است، می توانید آن را با دنبال کردن مراحل زیر نیز کالیبره کنید:
۱) تابه را با آب پر کنید تا به دمای جوش برسد.
2) دماسنج را در تابه قرار دهید و صبر کنید تا جیوه به پایین ترین نقطه خود برسد قبل از اینکه آن را بردارید.
3) خوانده شده را روی یک کاغذ یادداشت کنید.
4) دمای ثبت شده را از 212 درجه فارنهایت کم کنید تا دمای کالیبراسیون خود را بدست آورید.

نحوه خرید بهترین دماسنج

انواع مختلفی از دماسنج ها در بازار وجود دارد که برخی ارزان و برخی گرانتر هستند. با این حال، بهترین دماسنج لزوما گران ترین دماسنج نیست. در واقع، ممکن است تعجب کنید که بدانید ارزان‌ترین دماسنج می‌تواند به اندازه گران‌ترین دماسنج‌ها دقیق باشد. فاکتورهای اصلی که هنگام خرید دماسنج باید در نظر گرفته شود خوانایی، دقت و برد است.

هنگام انتخاب یک دماسنج برای خانه خود، مهم است که میزان خوانایی آن را در نظر بگیرید. اندازه چاپ بزرگ یا علامت های بریل خواندن آن را آسان تر می کند. همچنین مهم است که در نظر بگیرید که دماسنج دارای نور پس زمینه است یا خیر. این به شما امکان می دهد آن را در شرایط کم نور مشاهده کنید.

هنگام انتخاب دماسنج برای فرزندتان، مهم است که سن او و میزان احتمال حرکت او را در نظر بگیرید. دماسنج کودک باید محدوده کمتری داشته باشد تا خوانش خیلی زیاد یا خیلی کم نباشد. همچنین مهم است که در نظر بگیرید که آیا دماسنج کودک دارای ویژگی ردیابی تب است یا خیر. این به شما اطلاع می دهد که آیا تب آنها در طول زمان تغییر می کند.

هنگام انتخاب یک دماسنج برای خود، مهم است که نیازهای خود و نوع محیطی را که کار می کنید در نظر بگیرید

قیمت دماسنج

دماسنج یک ابزار ضروری برای نظارت بر دمای هر چیزی است که ممکن است در حال پختن یا پختن آن باشید. با این حال، همه دماسنج ها یکسان ساخته نمی شوند. در این مقاله، بهترین قیمت دماسنج را بررسی خواهیم کرد و به شما نشان خواهیم داد که چگونه یک دماسنج مناسب را برای نیازهای خود انتخاب کنید.

ارزان‌ترین دماسنج‌ای که می‌توانید بخرید حدود 10 دلار است، اما ممکن است برای برخی کارها دقت کافی نداشته باشد. اگر به دنبال پختن گوشت، مرغ یا ماهی هستید، گزینه دقیق تر و قابل اعتمادتر حدود 25 تا 30 دلار است. دماسنج های میان رده حدود 50 تا 75 دلار قیمت دارند و ویژگی هایی مانند صفحه نمایش با نور پس زمینه و برد طولانی را ارائه می دهند. اگر به دنبال اندازه گیری دما در چندین مکان هستید یا می خواهید دماسنج قوی تری داشته باشید، یک گزینه رده بالا می تواند تا 100 دلار و بالاتر اجرا شود.

هنگام انتخاب یک دماسنج، حتماً کاربرد مورد نظر خود را در نظر بگیرید. آیا به دنبال چیزی برای نظارت بر دمای چیزی کوچک مانند یک قابلمه سوپ هستید یا فقط یک راه آسان برای بررسی دمای هر چیزی که در حال پختن هستید می خواهید؟ آیا به صفحه نمایش دیجیتال نیاز دارید؟ برای پوشش چه محدوده ای نیاز دارید؟ آیا دقت برای شما مهم است؟ هنگامی که پاسخ این سؤالات را دارید، پیدا کردن آن آسان است

نتیجه گیری برای خرید دماسنج

هنگام انتخاب بهترین دماسنج، چند نکته وجود دارد که باید در نظر بگیرید.

برخی از عواملی که هنگام انتخاب دماسنج باید در نظر گرفته شوند عبارتند از نوع دمایی که می خواهید اندازه گیری کنید، دقت دماسنج و میزان استفاده آسان از آن.

هنگام اندازه گیری دماهای زیر 32 درجه فارنهایت، دماسنج جیوه ای به طور کلی دقیق تر از دماسنج الکترونیکی یا مادون قرمز است. برای دماهای بالاتر از 212 درجه فارنهایت، دماسنج الکترونیکی یا مادون قرمز به طور کلی دقیق تر از دماسنج جیوه ای است.

اگر سهولت استفاده در اولویت است، خرید یک دماسنج دیجیتال یا کنترل از راه دور را در نظر بگیرید. این نوع دماسنج ها معمولا فشرده تر و راحت تر از دماسنج های جیوه ای یا آنالوگ هستند.

New title

New title

قبلی
خرید 98 چوب ماهیگیری و لنسر حرفه ای (در مدل های پیشرفته) با بهترین کیفیت و ارزانترین قیمت
بعد
خرید 98 پایه سشوار شیک و با دوام برای انواع سشوار ها با ارزان ترین قیمت

پست های مرتبط

نظرتان را بنویسید